Modelka Nikol Švantnerová, moderátorka Petra Svoboda nebo fitness guru Eva Krausová k vyhlášenému horskému středisku neodmyslitelně patří. A tak nechyběly ani u slavnostního zahájení nové zimní sezóny.

Zima jako od Josefa Lady, natěšení lyžaři i krásné dívky předhánějící se v nejnovějších trendech lyžařských outfitů. Právě tak vypadal opening zimní sezóny ve Špindlerově Mlýně. Modelka Nikol Švantnerová do zasněženého pohádkového kraje dorazila přímo z teplých krajů, i když si na cestě z Ameriky udělala ještě krátké mezipřistání v Paříži. Trápil ji jet lag, ale únavu na sobě nedávala znát.

„Mám velký spánkový deficit, ale jsem zvyklá fungovat do posledních sil, nabíjejí mne zážitky, tentokrát z dovolené na Kostarice,“ říká Nikol. Čtrnáct dní strávených v exotice si po rozchodu s přítelem užívala s bratrem a stihli toho společně vidět tolik, co jiní za měsíc. „Měli jsme s bráchou dobrý tempo a nachodili jsme toho hrozně moc. Neměřila jsem to, ale bude to asi podobné jako tři dny v Paříži, které jsme ještě cestou domů zvládli a kde jsme nachodili takových šedesát kilometrů. V Kostarice to byla túra za túrou, viděli jsme pralesy, nespočet vodopádů a vůbec nádhernou přírodu. I čas na opalování se našel. Už jsem toho nacestovala hodně, ale Amerika v této podobě je moje velké poprvé.“

Půvabná brunetka známá střídáním lyžařských outfitů třeba i dvakrát za den, si libovala především v jednom bodu programu slavnostního openingu – představování nové kolekce lyžařských outfitů Sportalm Špindlerův Mlýn. Na zimní módě je podle svých slov rok od roku závislejší.

„Nedovedu si představit, že bych jela na týden na hory a měla jeden, nebo dva outfity. Všichni to o mně vědí, rodina i kamarádi a smějí se mi, že musím jezdit vlastním autem, abych se vešla. Mám to prostě každoročně vyladěné a patří to ke mně, navíc to ode mne už všichni očekávají, tak přece nemůžu zklamat,“ směje se Nikol.

Úsměv na tváři už jí nekazí ani vzpomínky na nevydařený vztah s přítelem, fotbalistou Patrikem Dresslerem, který skončil po čtyř a půlleté známosti. „Už to nefungovalo delší dobu, jen jsme to veřejně neventilovali. Žili jsme odděleně a mám pocit, že se pro nás nic nezměnilo. Ani o Vánocích jsme nebývali spolu, každý byl se svou rodinou. Jiné to nebude ani letos. S výjimkou, že ji budu hostit u sebe doma a už se na to moc těším. Tento rok byl zlomový, hodně mi toho vzal, ale i dal. Teď stojím na pomyslném začátku a se vším začínám nanovo. Spokojená a šťastná,“ uzavírá Švantnerová.

Program fitnes guru Evy Krausové se řídí rok a půl starou dcerkou, a tak si milované lyžování může dopřát jen ve chvílích, kdy má pro ni hlídání. „Na lyžích jsem nestála dva roky, jeden rok jsem byla těhotná a ten další to kvůli koronavirovým opatřením nešlo. Teď jsme stihli lyžování v Rakousku, než tam vyhlásili lockdown, zalyžoval si tedy hlavně manžel, ale na víkend přijeli babička s dědou, tak jsme mohli jít na svah spolu. Neumíte si představit, jak jsem byla šťastná,“ přiznává Eva. Šťastný výraz předvedla, když si prohlížela zlaté lyže z limitované edice značky Goldbergh. Na světě je jich jen třicet číslovaných kusů a jediný z nich je k dostání exkluzivně v České republice v David Sport.

Další přírůstek zatím krásná trenérka a Muž roku 2015 Jakub Kraus neplánují. „Jsme jako rodina naplnění. Sofinka je ještě fakt malá, tak o tom nepřemýšlíme. Maximálně se jí věnujeme, do toho se snažíme stíhat práci, výletovat, sportovat.“ I kvůli dceři se letos na Vánoce těší víc než jindy, už je totiž bude vnímat. A rozhodně je opět stráví doma. „My jsme sice před narozením malé cestovali, obvykle jsme předsváteční období trávili na Floridě, ale teď na takové dálky můžeme zapomenout. Vybíráme destinace, které nejsou tak daleko, ale tam teď zase není teplo,“ říká Krausová.

Štědrý den stráví s rodinou, se kterou se potká ještě před Vánocemi, na oslavě šedesátin její maminky. „Slavit budeme u nás v domě, tak jsem to chtěla mít už trochu vánočně naladěné. Ozdobili jsme stromeček, nainstalovali nějakou tu dekoraci. A dárky? Tak ty nemám, na nákupy se teprve chystám, je to teď opravdu dost náročné,“ přiznává vyčerpaná, ale šťastná maminka.

Moderátorka Petra Svoboda to s množstvím zimních outfitů nepřehání, dbá spíš na kvalitu a funkčnost. Ale jako každá žena chce vypadat dobře i zachumlaná při procházkách zimní krajinou s dvouletým synem. Oblečení už si střídá s desetiletou Ráchel, která má stejně velkou nohu jako ona. Ve Špindlu nebyla a ani nebude letos poprvé. „Vyhovuje mi vzdálenost i možnosti vyžití, hlavně kvůli dětem,“ vysvětluje. Sama lyžuje, ale perfektní lyžařka prý není. „Jsem spíš opatrná a k horám mám velký respekt. Coby máma jsem tak trošku úzkostlivá, někdy mi hory nahánějí strach, ale pro děti jsou fajn, je tam čerstvý vzduch. Spíš jsem začala znovu lyžovat, když byla Ráchelka malá a manžel ji učil, teď už mi ujíždí, lyžuje líp. Tak já si počkám na Edouška, až ho obujeme třeba příští rok do lyžáků. Třeba mu budu chvíli stačit a pak už mi zase ujedou všichni,“ říká se smíchem moderátorka.

Vánoce na horách jsou pro Petru krásným zážitkem, ale už je strávila také u moře, kde to prý také nebylo marné. Letos je to ještě s otazníkem. Zatím začíná intenzivně shánět dárky, i když jí samotné stačí, když si na ni někdo vzpomene i drobností. „Hlavně si přeju zdraví a klid, a aby si Vánoce užily hlavně děti.“

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT

Budeme rádi, když nás budete kontaktovat pro více informací o našich službách.