Rubinet: Ojedinělá odrůda vína, která vás okouzlí nejen chutí ale i barvou

Pokud jste dosud neměli s Rubinetem tu čest, není to nic neobvyklého. Tato vinná réva je totiž velmi ojedinělá a poměrně mladá, zanesená byla do Státní odrůdové knihy teprve v roce 2005. Poptávka je ovšem u této moštové odrůdy vyšší než nabídka. Jaký je příběh Rubinetu, a proč byste jej měli mít ve své vinotéce?

Jako každé dobré víno, i Rubinet má svůj příběh, který je hodný pozornosti a obzvlášť proto, že historie této odrůdy se váže s československými kořeny. Tuto odrůdu vyšlechtil prof. Ing. Vilém Kraus CSc., který patří mezi ikony českého vinohradnictví, v Lednici na Moravě. Jedná se o odrůdu řadící se mezi tzv. barvířky, které ve své slupce obsahují vysoký podíl barviv. Právě proto se vína, která jsou vytvořena z tohoto typu odrůdy, vyznačují neobyčejnou plnou rubínovou barvou a vína jsou tak téměř neprůhledná.

Toto tmavé, jiskrné víno má v nabídce jen velmi málo vinařství, a právě WILOMENNA patří mezi ně. Po více než třech letech tak vinařství z Českého středohoří nabízí Rubinet ve svém portfoliu. “Profesor Kraus prožil část svého dětství ve vesnici přímo pod vinicemi WILOMENNA a také se zasloužil o obnovu našich vinic na Blšanském Chlumu ve 20. století,” vysvětluje osobní propojení s Rubinetem vinařka a spolumajitelka vinařství Kateřina Mikulíková. Vína (a nejen ta červená) WILOMENNA si zaslouží jen ty nejlepší hrozny. Proto k pěstování révy zde zvolili jedinečné místo Blšanský Chlum s výjimečným sopečným podložím. Vína vznikají s minimálním zásahem a bez zbytečných přídavků a tím získávají svou exkluzivní chuť.

RUBINET WILOMENNA 2021, suché

– Víno výrazné karmínové barvy.

– Chuť plná, cabernetová s dozvuky černého rybízu. V dochuti lehký tanin.

– Výrazná ovocná vůně.

– Svým charakterem odkazuje na vína z jižní Evropy, i když se jedná o původní českou odrůdu.

Párování s jídlem: pečené maso, zvěřina a výrazné paštiky

www.wilomenna.cz

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT

Budeme rádi, když nás budete kontaktovat pro více informací o našich službách.