Zpocené čelo, ruce, chodidla, podpaží, zápach, to není úplně příjemné pro okolí.  Kdo tento problém nemá, nikdy úplně nepochopí, jak dokáže komplikovat život. Na rande, pracovní schůzky, večírky i dlouhé cesty vyrážíme vždy rovnou ze sprchy, vybavení náhradními kousky oblečení, deodoranty, ale ani na ty se nelze vždy spolehnout. A tak každé setkání s lidmi znamená stres a stres znamená víc potu a ještě větší stres. Naštěstí existují metody, které dokážou kolotoč trápení a studu zastavit – na dlouho i natrvalo.

Pokud patříte mezi ty, kteří se potí víc, než je obvyklé, jistě máte vypozorováno, že lepší je to, když nepijete alkohol, nejíte určitý druh potravin, nekouříte, nenosíte oblečení z neprodyšných materiálů a už vůbec ne střihy na tělo, nejbezpečněji se cítíte v černé, která aspoň vizuálně schová všechny nehody, pomáhá, když hodně a dobře spíte a taky když nejste ve stresu. Jenže na někoho jsou tahle doporučení tak krátká a nepříjemné situace natolik traumatické, že se raději stáhne ze společenského života a bezpečí domova opouští jen v nutných případech. Hrozné je to v létě, protože je horko, ale i v zimě, protože horko je v teplých svršcích taky, o botách ani nemluvě. Deodoranty nefungují, antiperspiranty někdy a nejlepší jsou samozřejmě ty, které pokožka často nesnese. Naštěstí máme metody a lékaře, kteří umí problém nadměrného pocení vyřešit.

“Ošetření pro odstranění nadměrného pocení podstupují různí klienti, u řady z nich nejde o nijak závažný stav, jen zkrátka chtějí mít klid a jistotu, že budou – třeba kvůli zaměstnání – vždy „v suchu”. Chodí k nám ale i lidé, které tento problém neuvěřitelně omezuje, způsobuje jim nemalé psychické potíže a takovým doslova změníme život,” říká Dr. Alberto Leguina-Ruzzidermatolog z kliniky estetické medicíny ABClinic Art & Beauty.  Ta má v nabídce obě známé metody – aplikaci botulotoxinu typu A a laser.

Při ošetření botulotoxinem paralyzuje lékař potní žlázy, a ty omezí nebo zcela zastaví tvorbu potu. Látku aplikuje tenkými jehličkami, přičemž obvykle v jedné lokalitě provede kolem třiceti vpichů. Před zásahem postižené místo potře znecitlivující emulzí, samotná procedura pak trvá několik málo minut a ihned po ní se můžete vrátit do svého běžného života. Účinek se dostaví zpravidla během následujících pár dnů a vydrží až osm měsíců, nebo rok. Teprve poté můžete ošetření opakovat. Druhá alternativa také spočívá v omezení či zastavení činnosti potních žlázek, jen se k tomu používá laserový paprsek. Výhodou je, že toto ošetření vůbec nebolí. Abyste dosáhli trvalého výsledku, je potřeba jej několikrát zopakovat.

„Ještě než přistoupíme k samotnému ošetření, vždy s klientem vše pečlivě konzultujeme. I na základě toho vybereme nejvhodnější cestu. Často doporučujeme i změnu životosprávy a kondice, které ke zmírnění pocení také pomáhají – na vše jsou u nás k dispozici špičkoví specialisté. Náš přístup je komplexní a mezioborový, protože jedině tak je možné dosáhnout skutečně dlouhodobé pozitivní změny,” dodává  Dr. Alberto Leguina-Ruzzi.

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT

Budeme rádi, když nás budete kontaktovat pro více informací o našich službách.