Sluníčko. Dobíječ energie i dobré nálady, který vykouzlí úsměv na rtu i tomu největšímu škarohlídovi. Uznejte sami, že se hned lépe vstává, když vám do ložnice proniknou sluneční paprsky a pošimrají vás na tváři. Sluneční světlo jednoduše potřebujeme. Jen musíme vědět, jak se proti němu chránit.

Kam nechodí slunce, tam chodí lékař. Tak tohle moudro nám vštěpovaly už naše prababičky. Samozřejmě jsou mezi námi lidé, kteří nemají teplo sálající ze sluníčka příliš v lásce a stačí jim ho přijímat jen střídmě. A naopak lidé, kteří by ho na obloze rádi viděli co nejčastěji. Vitamin D, který se tvoří právě díky slunci, je nepostradatelný pro každého z nás. Vystavovat slunečním paprskům svoji kůži, může být ale zrádné. Abyste tyto obavy neměli a na vytouženou dovolenou k moři odjeli s klidem, jsou tady přípravky, které vás proti UV záření ochrání. Nemusíte být totiž vášniví příznivci opalování, slunce vás dostihne i při sportování, chalupaření nebo zahradničení a podobně. Aby byla vaše pleť vitální a byla připravena na sluneční svit, potřebuje…

„Intenzivní a dlouhodobé opalování na slunci pokožku vysušuje, urychluje stárnutí a zvyšuje riziko melanomu. UV záření může být škodlivé nejen na pláži, ale také při běžné procházce,“ říká dr. Alina Bokoch z ABClinic. „Používejte ochrannou kosmetiku. Pamatujte, že opalovací krém by se měl nanášet každé dvě hodiny, zejména v případě aktivního pocení nebo pobytu na pláži. Kupte si dobré brýle s polarizačním účinkem,“ dodává doktorka. „Na cesty rozhodně doporučuji jako must have mýdlo /čistící pěnu/, toner, na den krém s SPF faktorem /30 nebo ideálně 50/, na noc hydratační krém. Rozhodně stojí za to mít s sebou sérum s vitamínem C a nanést ho každé ráno na pleť před krémem s SPF. A hydratujte. Ráno, ale i večer, a dodržujte pitný režim. Vaše pleť vám dlouhodobě vaše operování vrátí,“ usmívá se dr. Alina Bokoch.

Produktové tipy: Universkin (prodej ABClinic pouze)
UV ochranné krémy a séra

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT

Budeme rádi, když nás budete kontaktovat pro více informací o našich službách.