Střelecký ostrov v Praze patřil tento víkend FESTIVALU PADDLEBOARDINGU, akci spojené se zábavou i adrenalinem nejen pro závodníky, ale především pro širokou veřejnost včetně rodin s dětmi. Na nejobsazenějším závodě, který je součástí světové série The Euro Tour konané na najrůznějších místech Evropy a druhým rokem i v hlavním městě České republiky, předváděli umění ti nejlepší světoví paddleboardisté. Mnozí z návštěvníků se nechali strhnout a jízdu na paddleboardu si v rámci doprovodného programu vyzkoušeli. Nechyběly ani známé osobnosti, které si tento sport zamilovaly, herečka IVANA JIREŠOVÁ a zpěvák JAN KOPEČNÝ.   

Počasí připomínalo víc apríl než konec srpna, ale pro umělce, kteří nejsou zrovna příliš otužilí, znamenalo postavit se na prkno v oblečení. Udržet se na něm bylo tedy víc než žádoucí. Jak ale říká promotér závodu Milan Suchan, paddleboard je pro každého: „Spousta lidí se toho obává, ale zkušenosti z testování a instruktáží mluví jasně: 99 procent lidí z něho nespadne a navíc vestoje pádluje.“ 

Jan Kopečný už na paddleboardu stál, ale jinak je spíš vodák a řeky sjíždí na kanoi nebo raftech pravidelně od čtrnácti let. Zrovna se z vody vrátil. „Jezdíme celá kapela, vozíme si nástroje, sami si vaříme, někde si zahrajeme, jdeme i na houby, baví nás to. Taky máme oblíbenou dovednost, že průběžně popíjíme a jezdíme pak i pozadu. Ale všechno bezpečně, přestože jsme zkušení vodáci, vždycky máme vesty a zásadně nehazardujeme. Na paddleboardech bych si zrovna tu naši partu chtěl představit. Viděl bych dva styly, jeden na zádech s rukama za hlavou a druhý vleže na břiše,“ směje se Honza. 

„My jsme na něm zkoušely stát tři kámošky a zabavilo nás to asi na tři čtvrtě hodiny. Loni ho měla dcera Sofie u moře a hodně se na něm zase se svými kamarádkami vyřádila. Je to skvělý pro všechny věkové kategorie,“ říká herečka Ivana. Jirešová Z prkna nakonec seskakovala suchá a byla ráda, že vybalancovala okamžik, kdy do ní Honza omylem najel a trochu ji na Vltavě rozkolébal.  

Zatímco Honza trávil léto většinou na open air koncertech, Ivana skoro pořád pracovala a zavřená byla i ve studiu. „Já jsem si pár dní ukradla pro rodinu a vzala ji na Lipno, ale jinak jsem točila, hrála a do toho namlouvala jednu hezkou knížku. Vůbec jsem si nedovedla představit, co to je sedět a čtyři hodiny v kuse číst. Docela náročné. Jsem opravdu hodně unavená a těším se teď do Egypta, kde se budu potápět a odpočívat,“ nemůže se dočkat zasloužené dovolené herečka.  

Honzu čeká hned na začátku září velká událost. „Mám tři koncerty v O2 areně s kapelou  Queeniie, to bude krásné otevření podzimní sezóny. Taky se otevřou divadla, budeme zase hrát a v lednu si s Botoxem dáme Lucernu. Je na co se těšit,“ uzavírá zpěvák

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT

Budeme rádi, když nás budete kontaktovat pro více informací o našich službách.