Proč je pít právě nyní na podzim?

Lék na nízký krevní tlak i na špatnou náladu: Jaké benefity mají červená vína a proč je pít právě nyní na podzim?

Červené víno je bezpochyby u nás velmi obllíbeným produktem na trhu a s nadcházejícím studenějším ročním obdobím poptávka po něm logicky stoupá. Proč bychom se tedy měli na toto víno blíže zaměřit, čím je pro nás prospěšné a jaké jeho odrůdy bychom při nákupu rozhodně neměli minout?

Dle odborníků se předpokládá, že červené víno se pilo mnohem dříve než víno bílé a první zmínky o tomto nápoji byly zachyceny v době přibližně 6 tisíc let před naším letopočtem. Je vyrobené pouze z tmavě zabarvených hroznů, obsah alkoholu je zde od 12 do 16 procent. Navíc nám tento lahodný mok pomáhá i po zdravotní stránce. Červené víno má protizánětlivé účinky, pomáhá nám lépe trávit a má antibakteriální účinky. Střízlivou konzumací červeného vína snižujete pravděpodobnost onemocnění kardivaskulárními chorobami a snižuje cholesterol.

Mezi červenými víny vynikají i vína vulkanická, která má v Čechách pod palcem česká značka vín Wilomenna, jehož spolumajitelka Kateřina Mikulíková o těchto červených vínech říká: “Do této oblasti historicky patří a velice dobře se zde daří odrůdě Svatovavřinecké. My se pyšníme šedesátiletými keři této odrůdy. Ve vybraných ročnících vzniká z jejích hroznů jedno z našich nejlepších červených vín, zrající pro vás v barrique sudu. ” Jak sama spolumajitelka říká, vína (a nejen ta červená) Wilomenna si zaslouží jen ty nejlepší hrozny. Proto k pěstování révy zde zvolili jedinečné místo Blšanský Chlum s výjimečným sopečným podložím. Vína vznikají s minimálním zásahem a bez zbytečných přídavků. Také tím získávají svou exkluzivní chuť. Která z červených vín byste měli ochutnat?

Provocateur cuvée 2018

suché

Toto odvážné víno je kombinací tří smyslných odrůd: rubínového Dornfelderu, hladkého a jemného Pinotu Noir a Modrého Portugalu, který víno obohacuje o ostrost a kořenitost. V chuti dominují tmavé, plně zralé višně. Skvěle se hodí ke zvěřině, steakům a grilovaným masům.

Cena 287 Kč

Samba cuvée 2019
suché

Název tohoto cuvée je inspirován portugalskou “sembou” – božskou tanečnicí. Toto cuvée s vášnivě červenou barvou, lehce kořeněným nádechem a chutí kombinující lesní plody a vařený švestkový džem, rozproudí vaše chuťové pohárky. Víno chuťově doprovodí zvěřinové pokrmy a steaky.

Cena 347 Kč

Svatovavřinecké 2019
suché

Exkluzivní vulkanické víno z 60letých keřů zraje v dubovém sudu. Výrazné plné víno s jemnými kouřovými tóny, sytou barvou a jemnou tříslovinou. Hrozny jsou vybrané a zpracovávané pouze ve výjimečných letech, kdy příroda umožní révě dosáhnout nejvyšší zralosti. Skvěle se hodí k zauzeným masům a chuťově krásně doplňuje carpaccio nebo parmskou šunku.

Cena 347 Kč

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT

Budeme rádi, když nás budete kontaktovat pro více informací o našich službách.