Letos v listopadu jí bude teprve sedmnáct, ale láska může za to, že se rozhodla osamostatnit a opustit rodinný krb. Maminku Lucii Zedníčkovou ale zanedbávat nehodlá.

„S mámou máme teď daleko lepší vztah,“ říká Amélie Pokorná Zedníčková. „Není to už jen o výchově, o tom, co bych měla nebo neměla, co musím nebo nemusím, co se zase mně nelíbí anebo líbí. Co budu všem maminkám a dospívajícím dcerám nalhávat, prostě jsme se někdy navzájem prudily,“ přiznává se smíchem Amélie.

Oběma jsou společně strávené chvíle vzácné. „Když se vidíme, vyprávíme si o tom, co je nového, co jsme zažily a prožily. Je to najednou mnohem hezčí.“ S maminkou si Amélie dokonce naplánovala holčičí víkend. Že to nakonec nevyšlo a do romantického srubu nedaleko Máchova jezera je doprovázel i přítel Sebastian, vůbec nevadilo.

„My jsme to tak s mamkou stejně braly. Když se Sebíček učil, protože oba studuje, my jsme si povídaly u kafíčka na zahradě, nebo se šly projít. A když se doučil, poslali jsme naopak mamku do vířivky nebo do masážního křesla a vrhli jsme se na vaření. V krásné prostorné kuchyni, kterou srub Líny nabízí, to šlo skoro samo. Odměnou bylo koupání ve vyhřívaném bazénu, tam jsme se při skákání vyblbli jako malí. Večer jsme si společně pouštěli písničky a došlo i na film, který jsem už dlouho z promítacího plátna takhle v soukromí nesledovala.  To bylo pokoukáníčko,“ libuje si mladá herečka.  Prostě jsme se tak navzájem rozmazlovali. A rádi,“ líčí mladá herečka, které se v profesi daří a jde z role do role.

A Lucie Zedníčková z toho má radost, přestože rodiče – herci většinou nechtějí, aby šly děti v jejich stopách. „Amálku herectví naplňuje a je šťastná. To je pro mě směrodatné,“ říká Lucie. Vidět to mohla i při natáčení seriálu Hvězdy nad hlavou, na které se občas přijela podívat, a který nedávno odstartoval na Primě. Amálka tak kolem sebe měla nejen zkušené kolegy, které při práci s nadšením pozoruje, ale i rodinu. V seriálu totiž hraje i její dědeček Pavel Zedníček. Seriálová role nemá s reálným životem moc společného. „Hraju puberťačku Kristýnu, kolem které se motají dva nápadníci. Prožívám takový milostný trojúhelník a vybírám si. V osobním životě tohle řešit naštěstí nemusím, tam mám jasno,“ uzavírá přesvědčivě Amélie.

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT

Budeme rádi, když nás budete kontaktovat pro více informací o našich službách.