Pocení nás nejčastěji trápí při nadměrné zátěži, stresu, ale i nadváze či obezitě. Tělo jej potřebuje k termoregulaci, ale z estetického
a společenského hlediska je to komplikace. Mokré podpaží, zažloutlé fleky na oblečení, vlhké ruce i zápach mnohým doslova ničí život. Je totiž těžké okouzlit partnera, když vám pot kape z čela. Je nemožné jednat s klienty, když jim ani nepodáte ruku. A pokud se potýkáte dokonce s tzv. hyperhidrózou (nadměrným pocením), je společenský život na nule. Tehdy je na místě uvažovat o botulotoxinu.

Zatímco botulotoxin známe všichni jako prostředek estetické medicíny pro neinvazivní redukci vrásek, mnohem méně se o něm ví, že dokáže držet pod kontrolou také pocení, včetně projevů hyperhidrózy. “Podle mého názoru je botulotoxin v současné době dokonce hlavním a nejcílenějším způsobem léčby nadměrného pocení,” říká MUDr. Jan Říčař, Ph.D, dermatolog a estetický chirurg z pražské kliniky Laser Esthetic (www.laserestetic.cz) s tím, že aplikace tzv. botoxu je navíc nesmírně rychlá, bezpečná, bezbolestná
a dokáže přinést úlevu od pocení až na dobu jednoho roku!!!

 „Botulotoxin aplikujeme drobnými vpichy přímo do podkoží v oblasti s nadměrným pocením. A botulotoxin pak zabraňuje převodu vzruchů z určitého typu nervových vláken na sval nebo potní žlázy. Už tři dny po aplikaci pak klienti cítí obrovskou úlevu a pocení se snižuje na naprosté minimum, až se potit přestanou v dané oblasti úplně,“ vysvětluje dermatolog velmi jednoduché principy.

Využít aplikaci botulotoxinu můžete v oblasti podpaží, ale také na dlaních, nohou či čele. To jsou koneckonců oblasti, na nichž se pocení projevuje nejčastěji. Ale o konkrétním rozsahu se poradíte s lékařem. Stejně jako před jakýmkoliv jiným zákrokem totiž i aplikaci botulotoxinu předchází konzultace, během níž lékař zreviduje intenzitu i příčiny pocení a navrhne vám řešení na míru.

A cena? Za omezení pocení dlaní i podpaží botulotoxinem zaplatíte maximálně 15 000 Kč, plosky nohou vás vyjdou maximálně na 17 000 Kč. A věřte, ten cca rok bez potu za to rozhodně stojí.

 

Podrobnosti zjistíte na www.laserestetic.cz.

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT

Budeme rádi, když nás budete kontaktovat pro více informací o našich službách.